شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

پالت چوبی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

در حال حاضر تولید کنندگان پالت چوبی با یک چالش بزرگ روبرو هستند: تهیه چوب مورد نیاز. رقابت بالایی بین تولید کنندگان پالت چوبی با صنایع دیگری که از چوب های با درجه پایین استفاده می کنند وجود دارد، از طرفی نیز کارخانه های چوب بری، به اندازه ی تقاضا، چوب تولید نمی کنند. در واقع به عبارتی تقاضا بیشتر از عرضه است.

برای مثال افزایش 9 درصدی در صنعت ساختمان سازی آمریکا پیش بینی شده است که باعث افزایش تقاضا برای چوب مورد نیاز پالت چوبی می شود، اما با این وجود کارخانه های چوب بری در سراسر این کشور، در حال بسته شدن هستند. چرا؟ در اینجا سه دلیل برای این سوال بیان می کنیم.

1. کافی نبودن مواد اولیه

کارخانه های چوب بری به اندازه کافی برای تامین تقاضا، چوب دریافت نمی کنند. اگرچه موجودی فراوانی از درختان وجود دارد، اما زمین داران تمایل کمتری به فروش آنها دارند. در عوض، آنها ترجیح می دهند از زمین های خود برای مقاصد تفریحی و نگه داشتن درختان برای حفظ حریم خصوصی از همسایگان استفاده کنند. این تنها دلیل عقب ماندن عرضه از تقاضا نیست: هجوم سوسک در برخی از مناطق کانادا نیز به منابع چوب آسیب رسانده است.

2. شرایط آب و هوایی بد

به دلیل زمستان سخت غیر منتظره، عملیات بسیاری از کارگاه های چوب بری صدمه دید. این شرایط تولید چوب را بسیار مشکل کرد.

3. کافی نبودن چوب برها

صنعت چوب بری دچار کمبود شدید چوب بر و الوار ساز است. شورای چوب بری آمریکا در مورد میزان سختی جذب نیروی جوان در صنعت چوب بری در سال های اخیر ابراز نگرانی کرد. همین امر باعث کاهش عرضه چوب مورد نیاز برای تولید و ساخت پالت چوبی شده است.

آناتومی پالت چوبی

آناتومی پالت چوبی

در ظاهر، پالت چوبی ساده به نظر می رسد: چند تخته که با میخ محکم به هم وصل شده اند. اما در حقیقت، این تفکر کاملا صحیح نیست. طراحی پالت چوبی در واقع یک فرایند بسیار دقیق است. فاصله بین تخته ها، اندازه تخته ها، نوع چوب، و درجه چوب هربار به طور ویژه بر اساس انتظاراتی که از پالت چوبی می رود اندازه گیری می شود. اما برخی از جنبه های بنیادی برای طراحی پالت چوبی جهانی هستند.

مبانی پالت چوبی

تخته های کفی (Deckboard ها) بخشی از یک پالت چوبی _قسمت های مسطح بالا و پایین تخته چوبی که سطح را شکل می دهند_ هستند که مردم اغلب آنها را می بینند. و استرینگرها نیز با یکدیگر، دیواره کناری پالت چوبی را تشکیل می دهند. به نوبه خود، تخته های کفی بالایی پالت چوبی بیشترین وزن را تحمل می کنند.

توزیع مساوی وزن بر روی deckboard ها به منظور جلوگیری از فروپاشی جانبی پالت چوبی بسیار حائز اهمیت است. تصمیم گیری در مورد فاصله پانل های چوب از یکدیگر و تعداد این پانل ها در deckboard ها به عواملی چون نوع استفاده و میزان وزن کالای مورد نظر بستگی دارد.

متغیر دیگر، طول و نوع بست است. ابزارهای مورد استفاده به عنوان بست، میخ و پیچ هستند. به عنوان یک قاعده کلی اتصال دهنده های حلقه ای در سوزنی برگانی مانند کاج بهتر کار می کنند در حالی که بست های حلزونی در پهن برگان کارایی بهتری دارند زیرا احتمال شکستن چوب کمتر است.

هنگام تعیین کیفیت میخ ها، آزمون استاندارد MIBANT است. این آزمون بیانگر چگونگی خم شدن گیره و یا میخ است.

جنس پالت چوبی

طراحی deckboard پالت چوبی به انتخاب نوع گونه درختی نیز بستگی دارد. پالت چوبی از جنس پهن برگان، به طور معمول از گونه های متراکم مانند بلوط قرمز یا سفید استفاده می کنند، که می توانند وزن بالایی را تحمل کنند و بسیار با دوام هستند.

اما بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از چوب های نرم تر مانند صنوبر استفاده کنند، زیرا صنوبر برخلاف پهن برگان در اثر رطوبت لکه دار نمی شود. بزرگترین نقطه ضعف صنوبر، نرم بودن آن است که باعث می شود برای رسیدن به دوام و قدرتی مشابه پهن برگان نیاز به مقدار بیشتری چوب صنوبر داشته باشیم. اطلاع از ساختار پالت چوبی به شما برای خرید آگاهانه تر پالت چوبی کمک می کند.

چگونه یک پالت چوبی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک پالت چوبی با اندازه مناسب انتخاب کنیم؟

اندازه پالت چوبی از صنعت به صنعت متفاوت است. برخی، مانند صنایع مواد غذایی، از سایز استاندارد برای پالت چوبی استفاده می کنند. اما برخی دیگر ممکن است، یک اندازه خاصی برای پالت چوبی در نظر بگیرند.

استانداردهای صنعت پالت چوبی و اندازه های رایج برای استفاده

صنعت مواد غذایی بزرگترین مصرف کننده پالت چوبی در ایالات متحده است. رایج ترین سایز پالت چوبی 40*48 است. این سایز پالت چوبی برای هر دو پالت چوبی استرینگر و بلوک به منظور رفع نیازهای کاربر نهایی استفاده می شود. پالت چوبی استرینگر آزادانه از استاندارد GMA (انجمن تولید کنندگان مواد غذایی) پیروی می کند. که سایز آن 40*48 است و دارای دسترسی چهارطرفه است. پالت چوبی بلوک معمولا از استاندارد شرکت

های اجاره پالت چوبی استفاده می کند. سایز آن نیز 40*48 است و دارای دسترسی چهارطرفه است. بسته بندی، انبارداری و حمل و نقل با توجه به این اندازه ها تنظیم شده اند. انطباق با صنعت، جابجایی کالا بین تولید کنندگان، مراکز توزیع و فروشگاه ها را امکان پذیر می سازد.

صنایع شیمیایی دارای چندین استاندارد برای اندازه پالت چوبی هستند، که از CP-1 تا CP-9، توسط انجمن تولید کنندگان پلاستیک در اروپا کلاس بندی شده اند. در شمال امریکا، صنایع شیمیایی اغلب از CP-1، 2، 3، 6، 8، و 9 استفاده می کنند. انتخاب نوع پالت چوبی در بخش های بزرگ به بسته بندی محصولات اولیه بستگی دارد که آیا محصول اولیه در درام ها، ساک های بزرگ، جعبه یا کیسه ها بسته بندی شده اند.


دو صنعت دیگر که دارای اندازه های رایج پالت چوبی هستند، صنعت چاپ و صنعت سقف سازی است. صنعت چاپ معمولا از پالت چوبی استرینگر به سایز 40*48 استفاده می کند، البته شرکت های چاپ از سایر اندازه های پالت چوبی نیز استفاده می کنند. برای صنعت بام سازی نیز همین گونه است. اندازه رایج 37*37 است، اما در سایز پالت چوبی مورد نیاز در این صنایع، بسته به ویژگی های واحد بار، جابه جایی و نیازهای ذخیره سازی انعطاف پذیری وجود دارد.

ملاحظات لازم در هنگام انتخاب اندازه پالت چوبی

بسته به نوع صنعت، استانداردهایی برای اندازه پالت چوبی وجود دارد که رعایت آنها ضروری است. اکثر صنایع، با این حال، دارای انعطاف پذیری در این رابطه هستند. اندازه موثر پالت چوبی علاوه بر این استانداردها، به ویژگی های واحد بارگیری نیز بستگی دارد. راه ارتباط پالتیزر با پالت چوبی، و همچنین روش ذخیره سازی مورد نظر باید تماما در هنگام انتخاب اندازه پالت چوبی در نظر گرفته شود. این متغیرها می توانند به آسانی توسط سیستم طراحی پالت چوبی به منظور تعیین اندازه بهینه پالت چوبی برای استفاده، تجزیه و تحلیل شوند.

سایت پالت چوبی فعال در زمینه خرید و فروش انواع پالت چوبی نو و پالت چوبی دست دوم

پالت چوبی به عنوان یک وسیله پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز و همچنین انبار داری و سایر صنایع دیگر است. پالت چوبی به دلیل اصطحکاک بالاتر نسبت به سایر انواع پالت و همچنین

پالت چوبی

ارزانتر بودن آن دارای طرفداران بیشتری است.

پالت چوبی دارای استفاده های مختلفی است. علاوه بر پالت چوبی نو ، امروزه پالت چوبی دست دوم نیز دارای کاربران زیادی است. پالت چوبی دست دوم علاوه بر کاربرد در زمینه حمل و نقل و صنایع دارای استفاده های مختلفی است. برخی از این استفاده ها شامل خلاقیت هایی چون ساخت صندوقچه، ساخت میز، تخت و غیره هستند.

خرید پالت چوبی گاهی به عنوان یک امر وقت گیر و سخت جلوه می کند. با مراجعه به سایت پالت چوبی به راحتی و بدون اتلاف وقت و همچنین با صرف هزینه معقول به راحتی می توانید اقدام به خرید پالت چوبی، پالت چوبی نو و همچنین پالت چوبی دست دوم کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پالت چوبی و یا خرید پالت چوبی کلیک کنید.

فرآیند تولید پالت چوبی

فرآیند تولید پالت چوبی

به طور معمول هنگامی که یک سفارش دریافت می شود، اطلاعات مشتری در بانک اطلاعاتی موجود است و بنابراین زمانی که یک نوع پالت اسستاندارد سفارش داده می شود، مشخصات شناخته شده است. اما برخی از مشتریان نیاز به طراحی پالت دارند و یا خواستار مشخصات منحصر به فرد هستند که در این صورت نیاز به دریافت اطلاعات است.

ابتدا باید چوب ها بریده شوند. مواد مناسب انتخاب شده و تخته های کفی و استرینگرها برطبق سفارشات برش داده می شوند. در این زمان چند فرآیند ثانویه نیز باید انجام شود (مانند ایجاد برش های چهار طرفه، در استرینگرها که باعث دسترسی چهارجانبه به پالت چوبی می شود).

هنگامی که چوب برش داده شد، آن را مونتاژ می کنند. ماشین های تمام اتوماتیک میخ کوبی با ظرفیت بالا، برای چسباندن پالت چوبی استفاده می شوند، اغلب 225 پالت چوبی در یک ساعت توسط این دستگاه ها چسبانده می شوند.

سفارشات کمتر از 200 عدد معمولا با دست مونتاژمی شوند. زیرا راه اندازی دستگاه برای ساخت تعداد کمی پالت چوبی مقرون به صرفه نیست. زمانی که سفارشات کامل شد، برای مشتری ارسال می شود.

هزینه های حمل و نقل

60٪ از هزینه پالت چوبی از هزینه های چوب آن نشئت می گیرد. از آنجا که تمام تولید کننده ها چوب های مشابه می خرند و هزینه های کارگری مشابهی پرداخت می کنند، منبع اصلی صرفه جویی در حمل و نقل است. تولید کننده ای که از لحاظ جغرافیایی به شما نزدیک تر است، هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. با این حال، شما می توانید با سفارش دادن تعداد کارآمدی پالت چوبی که یک کامیون را پر می کند، نیز در هزینه ها صرفه جویی کنید. اکثر کامیون ها توانایی حمل 600 پالت چوبی را دارند. زمانی که شما تعداد کمتری پالت چوبی سفارش می دهید به این معنی است که به ازای هر پالت چوبی هزینه حمل و نقل بیشتری پرداخت کرده اید.


از مزایای داشتن تامین کنندگان متعدد پالت چوبی چیست؟

از مزایای داشتن تامین کنندگان متعدد پالت چوبی چیست؟

داشتن یک تامین کننده برای پالت چوبی برای حصول اطمینان مناسب است. ارتباط با یک کارخانه باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند شما می شود. بسته به اندازه شرکت شما، این امر می تواند مهم و یا بی اهمیت باشد. صنایع بزرگ که معمولا چندین انتقال عظیم در هفته دارند معمولا دارای چندین تولید کننده پالت چوبی، برای تامین نیاز پالت چوبی خود هستند. حتی اگر این امر یک ضرورت نباشد، یک رویکرد هوشمند برای تامین پالت چوبی است. داشتن چند تامین کننده پالت چوبی، از کسب و کار شما در مواردی که در یکی از سفارشات شما مشکلی ایجاد شود، حفظ می کند. در صورتی که تامین کننده اصلی پالت چوبی شما نتواند سفارش شما را تامین کند، شما از دیگر تامین کننده پالت چوبی خود برای برطرف کردن نیاز پالت چوبی استفاده می کند. این امر باعث هموار بودن دائم شرایط تامین پالت چوبی شما می شود.

چه مشکلی ممکن است پیش بیاید؟

این امر به معنی جنجال نیست؛ عدم تامین سفارشات پالت چوبی برای یک کارخانه تولیدکننده پالت چوبی مورد اعتماد، امر معمولی نیست. کسب و کار شما وابسته پالت چوبی است و وقفه در کار تامین کننده پالت چوبی به معنی اختلال در کار شما است. اتفاقاتی که ممکن است برای سفارشات پالت چوبی شما ایجاد شود، عبارتند از:

 • آتش سوزی
 • نقص ماشین
 • تاخیر در انتقال موجودی
 • کیفیت ضعیف انتقال موجودی

داشتن چند تامین کننده پالت چوبی تنها برای تامین امنیت نیست، بلکه داشتن دو یا چند عرضه کننده به ثابت نگه داشتن قیمت پالت چوبی با ایجاد رقابت بین تامین کنندگان پالت چوبی، کمک می کند.

چگونه از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

چگونه از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

پالت چوبی برای برای تحمل مقدار زیادی نیرو طراحی و ساخته شده است. آنها به راحتی از بارهایی با هزاران پوند وزن را حمایت می کنند در حالی که از طریق یک جرثقیل و یا جک پالت برداشته شده اند. اثرات و فشارهای جنبش بار در نهایت منجر به تعمیر یا تعویض یک پالت چوبی می شود. ساییدگی و پارگی در پالت چوبی اجتناب ناپذیر است، اما چند راه برای گسترش عمر مفید پالت چوبی و جلوگیری از تخریب پالت چوبی وجود دارد. اکثر آسیب های وارده به پالت چوبی به دلیل بی دقتی در حمل و نقل است. این امر در مشاهدات تخریب پالت چوبی در انبار مشهود است. اطمینان از اینکه پالت چوبی قبل از حمل به درستی برداشته شده است یک امر کلیدی برای جلوگیری از آسیب به پالت چوبی و افزایش عمر مفید آن است.

سه نکته برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پالت چوبی

صدها میلیون پالت چوبی در انبارها و در داخل و خارج از کانتینر های حمل و نقل هر روز جابه جا می شوند. بیش ترین آسیب ها در پالت چوبی به دلیل جابه جایی نادرست است که به راحتی می توان از بروز آن جلوگیری کرد. کارگرانی که با پالت چوبی سروکار دارند ممکن است به درستی آموزش ندیده باشند و یا در جابه جایی آنها بی دقت باشند. در اینجا سه راهنمایی بری جابجایی صحیح پالت چوبی برای شما ارائه کرده ایم.

 1. به دقت لودر را تنظیم کنید. در بیشتر مواقع هنگامی که یک لودر در پالت چوبی قرار می گیرد، تراز نیست. چنگال های زاویه دار در آسانسور در ابتدا با تخته های هادی در تماس هستند، و فشار زیادی را تحمل می کنند. نیروی حاصل از این فشارها باعث ایجاد آسیب های زیادی در تخته های هادی جلویی می شود، در نهایت نیاز به تعمیر و نگهداری آنها خواهیم داشت. تخته های هادی جلویی اغلب جزء حیاتی پالت چوبی هستند که در نهایت به زندگی خود پایان می دهند.
 2. پالت چوبی را روی زمین نکشید. پالت چوبی اغلب اوقات در سراسر طبقه به جای اینکه برداشته و جابه جا شوند، بر روی طبقه کشیده می شوند. کشیدن پالت در سراسر طبقه باعث ایجاد اصطکاک بین تخته هادی کف و پالت چوبی می شود که به اجزا آسیب می رساند. در شبیه سازی PDS، تخته های هادی کف بیش از تخته های هادی بالایی دچار آسیب می شوند.
 3. به طور کامل جک پالت را قرار دهید. جک پالت به طور کامل براساس پالت چوبی طراحی شده اند. اغلب اوقات، با این حال، آنها به طور کامل وارد پالت چوبی نشده و چرخ های جک به تخته داخلی پایین ضربه وارد می کند، و منجر به شکسته شدن آنها می شود. جلوگیری از این نوع آسیب ساده است؛ هر زمان که شما از جک پالت استفاده می کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع کار، جک پالت به درستی وارد پالت چوبی شده باشد.

با استفاده از این سه نکته ساده برای جابجایی پالت چوبی می توانید عمر مفید پالت چوبی خود را با کاهش فشارها و نیروهایی که بر آن وارد می شود، افزایش دهید. تنها کمی دقت و مراقبت بیشتر می تواند از شکسته شدن پالت چوبی شما جلوگیری کند و به تبع هزینه های مرتبط به پالت چوبی نیز برای شما کاهش می یابد.

مقایسه اجاره پالت چوبی با خرید پالت چوبی

مقایسه اجاره پالت چوبی با خرید پالت چوبی

صاحبان کسب و کار باید بهترین کار را برای به حداقل رساندن هزینه ها و بهینه سازی زنجیر تامین خود انجام دهند. پالت چوبی بخش بزرگی از این ملاحظات است. دو گزینه اصلی برای تامین پالت چوبی وجود دارد: اجاره و خرید.

خرید و اجاره پالت چوبی هر دو دارای جوانب مثبت و منفی هستند. و انتخاب بهترین گزینه برای شرکت، بستگی به نیازهای بسته بندی، حمل و نقل و ذخیره سازی دارد. قبل از انتخاب خرید و یا اجاره پالت چوبی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید.

اجاره پالت چوبی

اجاره پالت چوبی در صنعت مواد غذایی بسیار معمول است. بیست و پنج سال پیش، یک شرکت جهانی به نام CHEP وارد بازار ایالات متحده شد و اجاره پالت چوبی را معرفی کرد. پس از ظهور CHEP، یک شرکت اجاره پالت چوبی دیگر به نام PECO وارد صحنه شد. پالت چوبی اجاره ای، در اندازه های استاندارد ساخته شده و دارای دوام بالایی است. مزایای پالت چوبی اجاره ای عبارتند از:

قیمت پایین اجاره پالت چوبی اغلب نادیده گرفته می شود. زیرا اجاره پالت چوبی دارای معایب زیر است :

 • هزینه های پنهان، مانند پرداخت جریمه گم شدن و یا آسیب دیدن پالت
 • هزینه های غیر قابل محاسبه مانند هزینه مدرک و زمان
 • کنترل کیفیت پالت چوبی در دسترس شما نیست
 • عدم وجود انعطاف در اندازه و مشخصات پالت چوبی

مزایای خرید پالت چوبی

اجاره پالت چوبی در صنایع خاص کاربرد دارد. خرید پالت چوبی، با این حال، هنوز هم می تواند مقرون به صرفه باشد و همچنین فاقد جنبه های منفی اجاره است.

 • هنگامی که شما یک پالت چوبی را می خرید، به طور کامل هزینه آن را پرداخت می کنید.
 • موجودی پالت چوبی خود را کنترل می کنید بنابراین زمان شما هدر نمی رود.
 • شما منبع اصلی پالت چوبی خود را کنترل می کنید که به شما امکان انتخاب کیفیت بهتر را می دهد.
 • کار با یک تجارت مستقل، به معنای خدمات به مشتری درجه یک است.
 • شما می تواننید اندازه و انعطاف پذیری پالت چوبی را طوری طراحی کنید که متناسب با شرکت شما باشد.

تاثیر KPI پالت چوبی بر تجارت شما

تاثیر KPI پالت چوبی بر تجارت شما

هنگام خرید پالت چوبی، صاحبان کسب و کار به قیمت، کیفیت و عملکرد چوب و پالت چوبی دقت می کنند. اما KPI پالت چوبی ( شاخص های عملکرد کلیدی) نیز باید اندازه گیری شود. KPI پالت چوبی به چوب بستگی ندارد بلکه به سازنده آن بستگی دارد. که به چهار روش می توان آنرا اندازه گیری کرد.

1. زمان ارسال

کالا ها را نمی توان بدون پالت چوبی جابه جا کرد.کوچکترین تاخیر به معنی از دست دادن برنامه ها و سفارشات است.اعتقاد بر این است که تولید کنندگان پالت چوبی بهتر است یک معیار ارسال به موقع حداقل 95% داشته باشند.

2. بهره وری از نیروی کار

بهره وری را می توان با محاسبه درآمد به ازای هر ساعت کار اندازه گیری کرد.

3. تهیه مواد خام

حفظ یک منبع ثابت از چوب با کیفیت در دوره ای که صنعت چوب مدام در حال تغییر است، مشکل است. ارائه دهندگان پالت چوبی نه تنها باید با یک منبع قابل اعتماد از چوب در ارتباط باشند بلکه باید به هر طریق ممکن یک مرز پیدا کنند. تولید کنندگان پالت چوبی باید هنگامی که چوب در رکود دوره ای است و قیمت پایین تری دارد مقدار بیشتری چوب تهیه کنند و هنگامی که گران تر است کمتر خرید کنند.

4. بهره وری از مواد

صنعت پالت چوبی فضای زیادی برای کاهش هزینه ندارد، بنابراین تولیدکنندگان ماهر باید هرجایی که فرصت وجود دارد را پیدا کنند. هنگامی که آنها چوب را پیش خرید و نگهداری می کنند، به این معنی است که این تولید کنندگان پالت چوبی کارآمدتر و قابل اعتمادتر هستند.

قیمت و کیفیت چوب بخشی از انتخاب پالت چوبی است اما متدها و فرآیندهای به کاربرده شده توسط تولیدکننده پالت چوبی می تواند بر قابلیت اطمینان، اعتماد و سرعت آنها تاثیر می گذارد. صاحبان کسب و کارها باید به اندازه قیمت به KPI پالت چوبی توجه کنند.

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی

آیا تا به حال فکر کرده اید که تولیدکنندگان پالت چوبی چگونه قیمت پالت چوبی خود را تعیین می کنند؟ با اینکه پاسخ این سوال به نظر ساده می رسد اما قیمت پالت چوبی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. مواد اولیه ( عمدتا چوب و میخ) و کارگر بیشترین عوامل موثر در قیمت پالت چوبی هستند. نوسانات قیمت معمولا با نوسان در بازارهای چوب های سخت و نرم شروع می شود.

انجام محاسبات

جای تعجب نیست که بخش قابل توجهی از هزینه های تولید پالت چوبی به دلیل چوب است. به منظور درک بهتر از چگونگی قیمت گذاری پالت چوبی، ابتدا باید چگونگی اندازه گیری، قیمت و خریداری چوب را درک کنیم:

چوب به صورت طول تخته اندازه گیری و خریداری می شود.طول تخته یک اندازه گیری حجم است، و شامل اندازه گیری طول و عرض و نتیجه تقسیم بر 12 است. برای تعیین قیمت فروش پالت چوبی ، این مقدار با هزینه صرف شده به ازای تعداد کارگران و هزینه های حمل و نقل چند برابر می شود.

هرچه تولید کننده پالت چوبی ، حجم بیشتری چوب در یک دوره تهیه کند، هزینه حمل و نقل آن کاهش می یابد. تخته هایی که در هر پالت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه های مواد خام و نیروی کار استفاده شده برای ساخت پالت چوبی را تحت تاثیر قرار می دهد. این امر به تولیدکنندگان پالت چوبی امکان مانور در تنظیم قیمت را می دهند. همچنین اگر خریدار تعداد بیشتری پالت چوبی تهیه کند ( به عنوان مثال 50000 پالت جوبی به جای 1000) قیمت پرداختی او به ازای هر پالت چوبی کمتر می شود.

تنوع در قیمت چوب

هزینه چوب های متنوع تا حد زیادی بسته به نوع چوب، درجه، و زمان خریداری آن است. تولید کنندگان پالت چوبی می توانند چوب های سخت (پهن برگان) و یا نرم (سوزنی برگان) خریداری کنند، و قیمت هرکدام از آنها به دلایل مختلف، متفاوت است.

قیمت چوب سوزنی برگان در اواخر زمستان و اوایل بهار با توجه به قانون عرضه و تقاضا افزایش پیدا می کند. به صورت تئوری، تولیدکنندگان پالت چوبی می توانند برای مقابله با این مانع در طول پاییز و اوایل زمستان که قیمت چوب پایین تر است، چوب راتهیه کنند.

قیمت چوب پهن برگان دارای ثبات بیشتری است، اگرچه در صورت افزایش قیمت، میزان این افزایش معمولا قابل توجه است. به تازگی صنعت با افزایش چشمگیر قیمت چوب جنگلی مواجه شده است و این به دلیل کمبود شدید عرضه است.

هزینه چوب تا حد زیادی به شرایط بازار بستگی دارد.رقابت جدید برای چوب ها درجه پایین و رقابت بین المللی برای چوب و محصولات چوبی، پیامدهایی دارد که باعث افزایش قیمت پالت چوبی شده است.

1234
last